دانلود فایل word يک مقايسه جامع بين روش هاي مکان يابي سيگنال هاي تداخلي ماهواره مدار GEO به روش دو ماهواره اي و تک ماهواره اي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word يک مقايسه جامع بين روش هاي مکان يابي سيگنال هاي تداخلي ماهواره مدار GEO به روش دو ماهواره اي و تک ماهواره اي :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومين همايش يافته هاي نوين هوافضا، مکانيک و علوم وابسته

تعداد صفحات :12

چکیده مقاله:

این مقاله قصد دارد یک مقایسه فراگیر و همه جانبه بین روش های مکان یابی سیگنال های تداخلی ماهواره مدار GEO ، به روش دو ماهواره ای و تک ماهواره ای انجام دهد. مهمترین اشکال سیستم های موقعیت یاب دو ماهواره ای مرسوم، نیازشان به داشتن حداقل دو ماهواره که بایستی به اندازه کافی به یکدیگر نزدیک باشند است؛ در غیر این صورت پدیده مثلث سازی اتفاق نمی افتد و کرولیشن گیری با سیگنال ماهواره مجاور با موفقیت همراه نخواهد بود. حتی در صورتی که یک ماهواره مجاور موجود باشد، لزوما به این معنا نیست که مشکل حل شده است و می تواند برای مکان یابی استفاده شود. یکی از مهمترین پارامترهایی که جهت مکان یابی بایستی معلوم باشد، استخراج مکان و سرعت هر دو ماهواره است. که این پارامترها معروف به Ephemeris Data هستند. و این Ephemeris Data اغلب برای دو ماهواره، یا نامعلوم است و یا اینکه از دقت کافی برخوردار نیست و نتایج مکان یابی را نامعتبر می کند. البته با کمک سستم های ردگیر ماهواره امکان محاسبه Ephemeris Data وجود دارد. در حقیقت فقط حدود یک سوم تداخلات که توسط اپراتور دیده می شوند، با روش دو ماهواره ای با موفقیت مکان یابی می شوند. لذا روش جدید تک ماهواره ای ارایه شده است که در مقایسه با روش دو ماهواره ای از احتمال مکان یابی و دقت بالاتری برخوردار است و در عین حال برای مکان یابی نیاز به ماهواره مجاور ندارد.

لینک کمکی