دانلود فایل word اندازه گيري سرعت مصرف گاز در فرآيند تشکيل هيدرات کربن دي اکسيد در سيستم آب + کربن دي اکسيد + تترا ان بوتيل آمونيوم فلورايد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word اندازه گيري سرعت مصرف گاز در فرآيند تشکيل هيدرات کربن دي اکسيد در سيستم آب + کربن دي اکسيد + تترا ان بوتيل آمونيوم فلورايد :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنفرانس علوم، مهندسي و فناوري هاي محيط زيست

تعداد صفحات :13

چکیده مقاله:

گاز کربن دی اکسید به دلیل فراوانی در جو کره زمین و همچنین توانایی بالای این گاز برای جذب گرما یکی از گازهای گلخانه ای مورد هدف پیمان کیوتو است. جداسازی کربن دی اکسید بر مبنای تشکیل هیدرات (HBCC) یکی از جدیدترین روش های مقابله با این چالش می باشد. مزایای این روش از قبیل فشار متوسط، دمای عملیاتی مناسب، سهولت بازیابی و همچنین ساز و کار تفکیک منحصر به فرد باعث افزایش توجه به آن شده است. بزرگترین مسیله بر سر راه این روش سینتیک کند آن است. در این مقاله، به بررسی یکی از مهمترین پارامترهای سینتیکی تشکیل هیدرات کربن دی اکسید یعنی سرعت رشد هیدرات در سیستم های آب+کربن دی اکسید و آب+تترا ان بوتیل آمونیوم فلوراید (TBAF)+ کربن دی اکسید پرداخته شده است. سرعت مصرف گاز کربن دی اکسید در طول فرآیند تشکیل هیدرات اندازه گیری و محاسبه شد. استفاده از TBAF سرعت رشد هیدرات را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش داد، به طوری که استفاده از غلظت های 1، 4 و 5 درصد وزنی از TBAF سرعت مصرف گاز را در زمان القا تشکیل هیدرات، به ترتیب 51/13، 31 و 149 درصد نسبت به حالت آب خالص افزایش داد.

لینک کمکی