دانلود فایل word کاهش مصرف انرژي مراکز داده مبتني بر رايانش ابري با استقرار هوشمند ماشين هاي مجازي از طريق الگوريتم رقابت استعماري

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word کاهش مصرف انرژي مراکز داده مبتني بر رايانش ابري با استقرار هوشمند ماشين هاي مجازي از طريق الگوريتم رقابت استعماري :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس ملي مهندسي کامپيوتر و فناوري اطلاعات

تعداد صفحات :9

چکیده مقاله:

مراکز داده از جمله مخازنی اند که با قدرت بالای پردازشی خود می توانند نیازهای رایانشی هزاران کاربر را پاسخ گویند. امروزه بیشتر این مراکز داده از تکنیک مجازی سازی بهره می برند و از این طریق یک محیط محاسباتی توزیع شده ارایه می دهند که در آن سرویس های ابری بر بستر ماشین های مجازی ارایه می شوند و ماشین های مجازی نیز بر بستر میزبان های فیزیکی اجرا می گردند. یکی از مهمترین مشکلات در خصوص مراکز داده، مصرف انرژی بسیار زیاد آنها است که در پس رقابت شرکت های بزرگ برای توسعه سریع مراکز داده، به آن بی توجهی شده است. یکی از راه حل ها برای کاهش مصرف انرژی در مراکز داده، تخصیص بهینه منابع است. در این پایان نامه سعی شده است با تخصیص بهینه ماشین های مجازی بر روی میزبان های فیزیکی مصرف انرژی را در مراکز داده کاهش دهیم. این تخصیص بهینه با استفاده از الگوریتم رقابت استعماری انجام شده است. نتایج شبیه سازی نشان دهنده بهبود نتایج مورد انتظار بوده است.

لینک کمکی