دانلود فایل word بررسي آلودگي هاي ناشي از فلزات سنگين حاصل از پسماند واحدهاي صنعتي شهر زنجان و ارايه روشهايي جهت مديريت تاثيرات مخرب زيست محيطي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word بررسي آلودگي هاي ناشي از فلزات سنگين حاصل از پسماند واحدهاي صنعتي شهر زنجان و ارايه روشهايي جهت مديريت تاثيرات مخرب زيست محيطي :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنفرانس علوم، مهندسي و فناوري هاي محيط زيست

تعداد صفحات :13

چکیده مقاله:

گسترش کارخانه ها و واحدهای صنعتی، علیرغم پیشرفت های صنعتی و سوددهی اقتصادی کشور، سبب افزایش ورود آلودگی های صنعتی به منابع خاک، آب و هوا در محیط زندگی انسان می شود. تولید ضایعات و پساب های صنعتی حاوی فلزهای سنگین و نفوذ آن به محیط زندگی و چرخه غذایی انسان، مهم ترین بخش آلودگی های صنعتی می باشد. در مطالعه حاضر ابتدا خلاصه ای از مطالعات پیشین راجع به میزان آلودگی‎های فلزات سنگین در استان زنجان، جهت لزوم بررسی راهکارهای ممکن برای تقلیل و فیلتراسیون آلودگی‎های صنعتی بیان شده است. در ادامه به بیان راهکارهایی جهت آلودگی زدایی از منابع موجود و بیان روش-های جلوگیری از نفوذ فلزهای سنگین به خاک و آب و روش های فیلتراسیون این عنصرهای سمی پرداخته شده است. در پایان، روش جذب زیستی در زمینه فیلتراسیون و آلودگی زدایی از منابع آبی به عنوان بهینه‎ترین روش موجود، بیان شده است و ساخت پایلوت دستگاه سیستم فیلتراسیون آبی، جهت نصب در پساب خروجی واحدهای صنعتی با پارامترهایی مشخص پیشنهاد گردیده است.

لینک کمکی